top of page

24h LeMans

24 Heures du Mans
 
LM_TITLE.jpg


Už několik let po sobě ( pokud si dobře pamatuju tak, počínaje rokem 2015 ) se s partou dalších "kluků" vydáváme v první polovině června směrem Normandie do malého města zvaném Le Mans. Nejezdíme tam svádět vlídné francouzky na krabicové víno a plechovky lunchmeatu. Máme přece úroveň :) .... tak se narveme v 10-15 lidech do karavanů a ve splečnosti několika sudů Prazdroje a několika kil svíčkové a krkovičky na grilování vyrážíme na okruh Le Sarte, aby jsme se za neutuchajícího řevu motorů kochali monstrózními výtvory inženýrských hlav na čtyřech kolech.
 


A zatímco se vedou neúprosné diskuze o nejlepším řešení předstihu než to hodí jiskru. O úhlech a tvrdosti nastavení podvozku a o barevném provedení a střihu kombinéz nevyjímaje, si občas dovolím nenápadně vytratit a udělat pár záběrů těch skvostů co se nám tam prohání po okruhu 24 hodin bez přestávky.
 


Nakonec jsem rád, že plný dojmů a fotek se navrátíme po 14 hodinové cestě všichni v pořádku zpět domů. Naprosto odpočatí a svěže vypadající. A zatímco při zpáteční cestě někteří v hlavě přemýšlejí, kde se stala chyba, že nám jeden sud z 5-ti zbyl a jakto že při propočtu 2 kg masa na hlavu a den zase vezeme polovinu do čech zpět, ....já si říkám že naopak bych měl klukům víc pomoct a ten foťák nechat příště doma :) letos už to bude po páté.
 

bottom of page