top of page


Fotovýbava
 

Lidi se rádi baví o fotovýbavě. Rádi ji zkoumají, posuzují a hledají to nejlepší na trhu. Nejsem úplně tím zastáncem, který věří že lepší technika vaši tvorbu posune na jiný level. Stejně ale nejsem tím, kdoby novou a lepší technologií opomíjel. Nejsem ten, kdo si nepřipouští její bezporný vliv na výslednou fotku jako i určitý komfort který její užití fotografům přináší. Koneckonců i já jsem přešel k Sony a zvolil to nejlepší tělo co zrovna na trhu je. Bezesporu jsem chtěl a chci využívat jejich technologickou vyspělost, která posune kvalitu mých fotek dál. Zpříjemní můj čas při jejich pořizování a v mnoha ohledech mi dopomůže k zachycení momentů kterých jsem nebyl schopen.
 


Sony A1 mám  pouze krátce, ale mám dost silný pocit že u ní dlouho vydržím.
Nejspíš brzo o mojich pocitech a zkušenostech s tímto fotoaparátem něco víc napíšu.


Sony 200-600, asi nejspíš ten nejlepší zoom pro fotografování divoké přírody co se dá na Sony použít. Skvělá konstrukce s velmi dobrou obrazovou kvalitou. Jsem trošku zhýčkaný z pevných skel a trošku bouju s menším kontrastem za špatných světelných podmínek a i kresba na delší vzdálenost je trošku méně kontrastní oproti pevným sklům. Doufám, že Sony přijde brzo s něčím praktickým jako 500mm f4.
 


Ikdyž primárně fotím na vetší vzdálenost a tím pádem je pro mě nejpodstatnější vlastnit schopný teleobjektiv, doplnil jsem výbavu i o další kratší pevná skla.

Sony 85mm f1.8
Univerzalní sklo jak na portrét tak i na focení přírody.
Sony 28mm f2
Převážně vhodný na širokoúhlé záběry přírody.
 


Leofoto Ranger LS-284C + FlexShooter, ten nejskladnějši a nejlehčí stativ co se mi podařilo najít. I přes malé rozměry a váhu mi nabízí dostatečnou stabilitu a pevnost. Spolu s lehkou hlavou Flexshooter, která ve své podstatě kombinuje vlastnosti gimbal a kulové hlavy se dostanu celkovou vahou pod 1.5kg.

Více informaci o Flexshooter na mojem blogu.
 


S váhou kolem 3kg ( A1 + Sony 200-600) potřebuji občas nějakou tu oporu. Ikdyž je stabilizace obrazu u Sony A1 perfektní, držení foťáku delší dobu je dost nekomfortní. Gitzo GM2562T je malý monopod se skvělou váhou a minimalni výškou. Ta je pro mě duležitá, protože rád a hodně fotím co nejníže od země.


To nejmenší a nejskladnější od Leofota - LEOFOTO LS-223C. Hodně malý, hodně lehký a pro mě duležitá výbava na focení od země kde není moc prostoru pro větší stativ. Ať už v obtížnějším a stísněném terénu, nebo při focení od země ve fotostanu.